SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Harmonizační terapie

Harmonizační terapie je spojení mých terapeutických aktivit, které využívám pro pomoc lidem k nalezení vlastní životní rovnováhy a zdraví.

Jednotlivé části mého přístupu jsem nasbírala skrze své vzdělání (magisterský obor Učitelství tělesné výchovy a francouzského jazyka, bakalářské studium Fyzioterapie, fyzioterapeutické kurzy a praxe na fyzioterapeutické klinice v Praze), řadu přednášek, seminářů, setkání s různými lidmi z celého světa a hlavně díky vlastním zkušenostem a prožitkům.

Harmonizační terapie v sobě nese tyto prvky, které používám podle individuální potřeb:

  • přímá osobní komunikace o problémech a prožitcích
  • fyzioterapie a práce s tělem
  • psychosomatické souvislosti a podpoření komunikace s vlastním tělem
  • práce s emocemi a porozumění jejich významu
  • energetická práce a dechová cvičení
  • hluboká léčivá terapie inspirovaná kraniosakrální biodynamikou
  • práce s imaginací, meditačními technikami, vědomým sněním
  • krystaloterapie - práce s krystaly
  • podpora při hledání cesty k vlastní podstatě, síle, zdraví a potenciálu, nebo při těžkých životních situacích
  • osobní rituál (předporodní rituál, rituál dokončení - rozchod, potrat)

Pro koho je terapie určena

Nemám žádné speciální zaměření, takže terapie jsou pro ty, co se rozhodnou přijít. Ať už vás přivolá bolest v těle, psychická nerovnováha, opakující se sen, vyčerpání, náročná životní situace, nebo jen pocit, že chcete přijít, jste zváni.

Ráda pracuji také s těhotnými ženami, kde dochází k harmonizaci nejen u matky, ale podporujeme také miminko a jeho příchod na svět. S dětmi pracuji od čtyř let, mladší jen po předchozí konzultaci problémů.

Sezení není náhradou za psychoterapii, mohou se spolu ale dobře doplnit. Pokud máte silné psychické obtíže, nebo jste pod dlouhodobou medikací (psychofarmaka, antidepresiva), terapiemi budeme spolu procházet jen ve chvíli, kdy budete mít zároveň i pravidelnou péči u psychologa nebo psychoterapeuta a ten bude o našich sezení seznámen.

Terapie jsou vedeny v češtině, angličtině a francouzštině.

Pokud si nejste jisti, zda právě Vám mohu pomoci, neváhejte mě kontaktovat.

Cena terapie

Dospělí Děti
Úvodní harmonizační terapie 30-120 minut / 500-2000 Kč 30-60 minut / 300-600 Kč
Další harmonizační terapie

30-120 minut / 500-1500 Kč

(nebo dle individuální domluvy)

30-60 minut / 300-600 Kč

(nebo dle individuálni domluvy)


Pokud cítíte, že by Vám mé služby mohly pomoci, a jediné, co Vám brání přijít, je Vaše současná finanční situace, napište mi prosím na email katerina@svetlozeme.cz Vaši situaci a nějak se domluvíme.

Místo terapie a objednání

Individuální terapie probíhají v Jablonci nad Nisou, Podhorská 433/3, 1. patro (mapa zobrazena v Kontaktech). Konzultace přes skype nebo telefon jsou možné až po první osobní konzultaci.

Po domluvě je možné domluvit víkendový termín (například pro dojíždějící).

Pro objednání prosím vyplňte dotazník zde, nebo napište email na katerina@svetlozeme.cz, sms na telefon +420 777 286 612. V případě akutních potíží volejte.

Děkuji a těším se.

Kateřina


| Harmonizační terapie

Příběh o setkání vnitřního muže a ženy

Příběh o setkání vnitřního muže a ženy

Co se týká partnerství, věřím tomu, že každý v sobě máme obsažené obě části, svého vnitřního muže a svoji vnitřní ženu. A často (nebo vždy?) se odraz tohoto vnitřního nastavení ukazuje v tom, co zažíváme v realitě. Takže pokud se nám vztahy v životě nedaří, anebo se opakují se stejnými problémy pořád dokola, možná nastal čas podívat se do sebe. Vnitřního muže a ženu můžeme tedy chápat jako symboly, které nám pomáhají hlouběji prozkoumat vnitřní nastavení našich reálných vztahů.

Při včerejší konzultaci jsme se s klientkou, která touží po rovnocenném partnerství už dlouhou dobu, rozhodly tuto cestu do vnitřního nastavení zrealizovat a v „meditaci" jsme zavolali jejího vnitřního muže a ženu:

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Co je to kraniosakrální biodynamika

Co je to kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika je terapeutická metoda, která používá jemných hmatů a relaxaci k podpoření těla v jeho schopnosti se léčit a harmonizovat.

Během terapie dochází k postupnému uvolnění fyzických, emocionálních a energetických blokád.

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Rozdíl v kraniosakrální osteopatii, terapii a biodynamice

Rozdíl v kraniosakrální osteopatii, terapii a biodynamice

Ve 30. letech 20.století začal dr. Sutherland vyučovat své kolegy osteopaty, metody, které objevil (viz předchozí článek). Ze začátku byla jeho práce oficiální osteopatií odmítána, protože nebyla v souladu s tradičními lékařskými představami, ale díky velkému počtu klinických úspěchů se ve 40. letech otevřel první postgraduální kurz „Osteopatie v kraniální oblasti" pod vedením dr. Sutherlanda. S postupem času se tato metoda začala nazývat KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIÍ.

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Historie vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky

Historie vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky

Začátkem dvacátého století Wiliam Garner Sutherland (viz fotografie), student posledního ročníku osteopatie, zkoumal kosti lebky a švy, které je spojují.

„Bylo to, jako by mě zasáhl blesk.“ popsal myšlenku, která se stala základem kraniosakrální terapie. Při pohledu na švy ho napadla podobnost s rybími žábrami a tak i myšlenka, že i švy na lebce mohou být určeny k nějakému druhu dýchání.

Celý článek.
Celkem: 4