Příběh o setkání vnitřního muže a ženy

Co se týká partnerství, věřím tomu, že každý v sobě máme obsažené obě části, svého vnitřního muže a svoji vnitřní ženu. A často (nebo vždy?) se odraz tohoto vnitřního nastavení ukazuje v tom, co zažíváme v realitě. Takže pokud se nám vztahy v životě nedaří, anebo se opakují se stejnými problémy pořád dokola, možná nastal čas podívat se do sebe. Vnitřního muže a ženu můžeme tedy chápat jako symboly, které nám pomáhají hlouběji prozkoumat vnitřní nastavení našich reálných vztahů.
Při včerejší konzultaci jsme se s klientkou, která touží po rovnocenném partnerství už dlouhou dobu, rozhodly tuto cestu do vnitřního nastavení zrealizovat a v „meditaci" jsme zavolali jejího vnitřního muže a ženu:
Celý článek.Co je to kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika je terapeutická metoda, která používá jemných hmatů a relaxaci k podpoření těla v jeho schopnosti se léčit a harmonizovat.
Během terapie dochází k postupnému uvolnění fyzických, emocionálních a energetických blokád.
Celý článek.Rozdíl v kraniosakrální osteopatii, terapii a biodynamice

Ve 30. letech 20.století začal dr. Sutherland vyučovat své kolegy osteopaty, metody, které objevil (viz předchozí článek). Ze začátku byla jeho práce oficiální osteopatií odmítána, protože nebyla v souladu s tradičními lékařskými představami, ale díky velkému počtu klinických úspěchů se ve 40. letech otevřel první postgraduální kurz „Osteopatie v kraniální oblasti" pod vedením dr. Sutherlanda. S postupem času se tato metoda začala nazývat KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIÍ.
Celý článek.Historie vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky

Začátkem dvacátého století Wiliam Garner Sutherland (viz fotografie), student posledního ročníku osteopatie, zkoumal kosti lebky a švy, které je spojují.
„Bylo to, jako by mě zasáhl blesk.“ popsal myšlenku, která se stala základem kraniosakrální terapie. Při pohledu na švy ho napadla podobnost s rybími žábrami a tak i myšlenka, že i švy na lebce mohou být určeny k nějakému druhu dýchání.
Celý článek.