SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Fyzioterapie

S jakými problémy Vám mohu pomoci:

  • akutní bolesti pohybového aparátu: kosti, svaly, klouby, vazy
  • chronické bolesti nebo obtíže: bolesti hlavy, motání hlavy, nestabilita těla, vystřelování bolesti do nohou, brnění prstů u ruky, špatné dýchání, velké napětí, pocity tlaku atd.
  • poúrazové a pooperační stavy, které zahrnují práci s otokem, jizvou, návrat rozsahu pohybu v dané oblasti a návrat svalové síly a stability
  • prevence vzniku bolestí a obtíží, kde se může jednat o naučení správného stereotypu sezení v práci, při řízení, posílení ochablých svalů a protažení svalů zkrácených atd.
  • konzultace nohy: jak by měla vypadat správná obuv, co znamená aktivní noha, jak správně běhat atd.
  • konzultace sportovců: zajištění kompenzace jednostranného zatížení, kontrola správného zatížení těla – např. posílení hlubokého stabilizačního systému, cviky na uvolnění přetěžovaných částí těla atd.
  • dechová omezení: některé diagnózy se dají podpořit správnou rehabilitací jako např. zátěžové astma atd.
  • psychosomatika: jaký vliv má život, který žijeme, na naše tělo a jak s tím naučit pracovat
  • konzultace fyzických obtíží, se kterými si nevíte rady

Pokud si nejste jisti, zda právě Vám mohu pomoci, neváhejte mě kontaktovat a já Vám sdělím svůj názor s možnostmi řešení Vaší situace.

Techniky a metody

Mezi konkrétní techniky, které nejvíce používám, patří: techniky měkkých tkání, reflexní masáž, dechová cvičení, relaxační cvičení, prvky senzomotoriky a mobilizací, taping.

Metody, které mě nejvíce obohatily a používám je ve své praxi, jsou: Fyzioterapie Funkce Clary Lewitové a Craniosacrální biodynamika Školy vědomého doteku www.lamana.cz.

Nejraději mám ale svoji "metodu", která znamená nakombinovat všechno, co znám, s čím jsem se setkala a co jsem prožila a přizpůsobit to konkrétnímu člověku na míru tak, aby mu to co nejvíce pomohlo.

Jak pracuji

Snažím se kombinovat všechny své znalosti a zkušenosti, které jsem za svůj život nasbírala, protože každý člověk potřebuje jiný přístup a individuální kombinaci metod.

Od malička jsem si užívala pohyb, bavilo mě běhat, tančit, hrát hry, lézt po stromech, ale nikdy jsem nebyla velký sportovec- závodník, a proto většinu mého okolí překvapilo, když jsem se po gymnáziu rozhodla jít studovat Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Zde se z mého přirozeného pohybu stal u některých disciplín až dril. Dodnes vzpomínám na Vánoce, které jsem věnovala přípravě na státní závěrečnou praktickou zkoušku z gymnastiky – bolelo mě celé tělo z pádů z kladiny, dlaně jsem měla krvavé od stržených mozolů z hrazdy a v hlavě jsem prožívala největší strach a výzvu z přeskoku přes bednu přemetem. Za dobu studia jsem si zkusila doslova na vlastní kůži většinu sportovních disciplín. Ale to zásadní, co jsem se zde naučila, byla komunikace s vlastním tělem, cit pro tělo, vnímání toho, jak pracuje, co potřebuje a co všechno může zvládnout, když ho poslouchám.

Důležitou zkušeností bylo i to, co se děje, když své tělo neposlechneme. V průběhu studia jsem podstoupila operace obou kolen a u druhé dokonce nebylo jisté, zda přes následné komplikace školu vůbec dostuduji. Vše se nakonec podařilo, ale možná i proto jsem se ještě před ukončením magisterského studia, vrhla na další studium, studium těla z pohledu fyzioterapie na stejné fakultě. Během tří let bakalářského studia jsem zde měla možnost získat teoretické základy tohoto oboru, ale ta nejdůležitější škola přišla až s praxí a pokračuje s každým novým klientem.

Fyzioterapeutický pohled jsem ještě rozšířila o Craniosacrálni biodynamiku, která mi potvrdila, že schopnosti lidské těla daleko přesahují informace, kterými disponuje naše současná medicína.

Cena fyzioterapie

30 - 40 minut  500 Kč
60 - 80 minut 1000 Kč

Platební údaje

IČO: 04301757
Číslo účtu: 2800946485/2010

Objednání na terapii

Terapie probíhá v Jablonci nad Nisou, Komenského 15 s vchodem z Anenské ulice do 2.patra. Konkrétní termín si objednejte přes email katerina@svetlozeme.cz nebo sms na telefonním čísle +420 777 286 612. V případě akutních obtíží volejte na +420 777 286 612.

Po osobní domluvě nabízím i víkendové termíny.

| Fyzioterapie

DĚTI A PŘESKÁČE

Oblékli byste si boty na sjezdovky („přeskáče") a vyrazili na celodenní běh po nákupech? Ne, tak proč dobrovolně do této situace dostáváme dennodenně své děti?

Stává se totiž, že boty, které vybereme pro své děti jsou v poměru na velikost nožiček a pevnost podrážky srovnatelné s „přeskáčema" na noze dospělého. Krok dětí je také o hodně kratší než u dospělých a často tomuto faktu není přizpůsobena rychlost chůze a dítě vedle maminky musí doslova utíkat.

Celý článek.
Celkem: 1