SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Fyzioterapie

Ve fyzioterapii pracujeme na fyzické úrovni těla s pohybovým aparátem člověka (svaly, šlachy a klouby, fascie, kůže).

Snažíme se najít příčinu obtíží a vymyslet vhodnou terapii a cvičení, aby se tělo dostalo zpátky do rovnováhy. Pokud je problém komplikovanější nebo má delší dobu trvání, doporučuji celkovou harmonizační terapii, která v sobě zahrnuje více souvislostí. Jsou to totiž často naše prožitky, emoce, stresové situace, které se projevují skrz tělo. Tělo je velmi moudré a pamatuje si vše, co prožíváme, proto i s jeho bolestí je potřeba pracovat spíš jako s navigací než jako s nepřítelem.

Při práci s tělem používám jemnější metody (uvolnění fascií, dechová cvičení, zapojení stabilizačního systému, taping...) a hledání nesrovnalostí v zaběhlých stereotypech těla (sed, chůze, stoj, cvičení, dech...). Tyto zažité vzorce se totiž často nevyřeší pouze nápravnými cvičeními, musí se zachytit a pomalu přes uvědomění a správné nastavování těla změnit v každodenním životě. Tím se můžeme zbavit obtíží na delší dobu, než v případě, kdy cvičíme denně půl hodiny a pak jsme celý den opět v nesprávných nastaveních.

Veškeré informace o mně jako fyzioterapeutce naleznete na samostatných stránkách Terapie Kateřina.

Pokud nevíte, zda Vám mohu pomoci, kontaktujte mě prosím.

Děkuji a těším se na naše setkání.

Kateřina

| Fyzioterapie

Moudrost bolesti

Snad každá další terapie mě učí, jak jsou naše těla moudrá a jednají vždy našem zájmu. Občas to sice může vypadat jinak, ale podle mě mají pro komunikaci s námi vždy dobrý důvod.

Když přijde bolest, můžeme se zeptat sami sebe, kde jdeme proti sobě? Kde v životě potřebujeme najít větší rovnováhu? Často totiž potřebujeme pracovat nejen na srovnání těla, ale i na harmonizaci témat, které nám bolest přináší.

Celý článek.
| Fyzioterapie

Dýchejte pro život

Často pracuji s klienty s jejich dechem. Většinou ho využíváme pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému tedy svalů, které mají za úkol držet náš trup pohromadě. Pokud nám tyto svaly dobře pracují a správně dýcháme, můžeme své tělo ochránit například před bolestmi zad, kýlou nebo výhřezem plotýnky.

O tom ale dnes psát nechci, protože na téma využití dechových cvičení ve fyzioterapii, psychoterapii, relaxaci a meditaci bylo napsáno mnoho knih.

Celý článek.
| Fyzioterapie

Děti a přezkáče

Oblékli byste si boty na sjezdovky („přezkáče") a vyrazili na celodenní běh po nákupech? Ne, tak proč dobrovolně do této situace dostáváme dennodenně své děti?

Stává se totiž, že boty, které vybereme pro své děti jsou v poměru na velikost nožiček a pevnost podrážky srovnatelné s „přezkáčema" na noze dospělého. Krok dětí je také o hodně kratší než u dospělých a často tomuto faktu není přizpůsobena rychlost chůze a dítě vedle maminky musí doslova utíkat.

Celý článek.
Celkem: 3