SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Terapie Jablonec nad Nisou

Během individuálních terapií mám dostatek prostoru a času se blíže seznámit s člověkem a jeho vniřní moudrostí, abychom společně objevili ty nejlepší možnosti řešení v jeho aktuální situaci.

Harmonizační terapie

Harmonizační terapie je název, který jsem použila, abych spojila všechny mé terapeutické znalosti a zkušenosti, které využívám pro pomoc lidem k nalezení vlastní životní rovnováhy a zdraví. Pracuje se v ní tedy na úrovni těla i duše.

Harmonizace ve vodě

Jedná se o hluboce relaxační terapii ve vyhřátém bazéně, kdy je klient veden do pomalých a plynulých pohybů s obličejem nad vodou. Je to právě voda, ve které dochází k největšímu uvolnění všech svalů a můžeme se tak dostat do vnitřních hlubin, které v normálním životě máme pod neustálou kontrolou. Někdy totiž stačí tyto schované emoce a pocity prostě jen přijmout a prožít a ony mohou z našeho života odplout.

Osobní rituály

Osobní rituály nám pomáhají vědomě prožít důležité okamžiky našich životů, připravit se na ně, nebo si více uvědomit situaci, kterou prožíváme. Ráda je využívám při přechodových situacích, abychom tyto změny udělaly více vědomě.

Fyzioterapie

Ve fyzioterapii pracujeme na úrovni fyzického těla a to převážně s pohybovým aparátem člověka (svaly, šlachy a klouby). Snažíme se najít příčinu jeho obtíží a vymyslet vhodnou terapii a cvičení, aby se tělo dostalo zpátky do rovnováhy.

Veškeré informace k mým fyzioterapeutickým službám naleznete na samostatné stránce www.terapie-katerina.cz .

| Terapie

A kde končí Vaše realita?

A kde končí Vaše realita?

Náš mozek pracuje s tím, co si umí představit. A pokud je něco nepředstavitelné, tak je to pro mnoho lidí prostě nereálné, neboli "blbost".

V dřívějších dobách byli součástí kmenů jedinci, kteří měli jako svoji úlohu právě jiné vnímání reality. Často byli vybíráni a už od dětství cvičeni k tomu, aby uměli rozšířit své vědomí a naučili se nadhledu, kvůli kterému je pak ostatní členové společnosti - včetně těch nejvyšších králů a náčelníků - vyhledávali. Každá kultura pro ně měla jiné jméno, byli to šamani, vědmy, kněží, mniši, poustevníci, věštkyně...

Celý článek.
| Terapie

Cesta k celistvosti

Cesta k celistvosti

Cesta k harmonii často vede přes zkoumání našich nepřijatých nebo ztracených částí, které se ozývají a přitahují na sebe pozornost skrze bolesti, nebo jiné silné zážitky.

Sdílím hezky napsaný úryvek knížky od Eligio Stephen Gallegos, který přidává návod, jak zavolat své části.

Celý článek.
| Terapie

Dáte přednost svému snu nebo sobě?

Dáte přednost svému snu nebo sobě?

Když přijde v realitě to, po čem jste snili, je důležité se nejprve zastavit a uvědomit si, jestli to je přesně to, po čem toužíte i teď? Pokud totiž tento okamžik mineme, může se stát, že setrvačností skočíme do něčeho, co není úplně v souladu se námi tady a teď.

A jak najít vlastní pravdu a neztratit se v krásném, třpytivém světě snů?

Celý článek.
Celkem: 3