SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Únor - harmonická rovnováha protichůdných sil

Únor letošního roku je zajímavý už tím, že nemá úplněk (v lednu a v březnu jsou naopak úplňky dva, kdy ten druhý vždy nese jméno modrý úplněk). A možná nám proto přichází možnost, se v tomto druhém měsíci roku dva (2+0+1+8=1+1=2) dostat do ještě větších hloubek své pravdy a zároveň k ještě vyššímu světlu své podstaty.

Přijmout Světlo a Tmu jako protichůdné síly, kde jedna bez druhé ztrácí svoji krásu, spojit je v sobě a prožít tady a teď. To je cesta neduality a života v naší nejvyšší pravdě a lásce.

Přikládám kartu (viz fotka), kterou jsem si vytáhla 2. 2. na oslavě Imbolc, protože cítím, že nese poselství k celému měsíci a tomu, čím si právě procházíme:

Dvojka pentaklů.

Jsi na vratkém vrcholku skály, která je obklopena propastí, balancuješ na jedné noze a přitom ještě žongluješ a tančíš. Při nesprávném pohybu nebo větším závanu větru se můžeš kdykoli zřítit dolů. Ty svůj tanec ale dobře znáš, i poryvy větru, které přichází.

Tato situace je o rovnováze, harmonické rovnováze protichůdných sil. Je potřeba žonglovat a udržet všechno v pohybu, být pružný a přizpůsobivý a dokázat snadno měnit směr. S povznesenou náladou uvítat další výzvy osudu, které se staví do cesty a jen dávat pozor, ať si toho nenabereš příliš mnoho najednou.

Rovnováhu v takovém okamžiku ale nedosáhneš jen soustředěnou pozorností, naopak nejvíce Ti pomůže hravost a důvěra v tanec života.

(Tarot skrytých světů od Stephanie Pui-Mun Law; Barbara Moore a Tarot magie druidů od Philip a Stephanie Carr-Gomm)

© Kateřina Svobodová, Světlo Země, www.svetlozeme.cz

| Blog | Kateřina