SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Svátky Kola roku

Kolo roku je pravidelně se opakující cyklus osmi svátků v roce nastavený podle svitu slunečních paprsků na Zemi (někdy tedy i Sluneční cyklus). Používán byl již nejstaršími národy, které podle něj zakládaly své kalendáře, a proto se o něm mluví také jako o Pohanském Kolu roku.

Zahrnuje v sobě dva Slunovraty: letní, s nejdelším dnem v roce a zimní, naopak s nejdelší nocí a dále dvě Rovnodennosti, kdy Slunce osvětlí zároveň oba zemské póly a paprsky tak dopadají na zemský povrch kolmo k zemské ose. Mezi těmito dny jsou další 4 mezníky, pro které jsem použila jejich keltských názvů, ale v závorce doplňuji jména svátků, slavených v tomto období u nás: Samhain (Dušičky), Imbolc (Hromnice), Beltaine (Čarodějnice a První máj), Lammas (Dožínky).

Přijmout koloběh roku do života a oslavit jeho jednotlivé části, nám může přinést větší nadhled a přijetí určitých životních fází a cyklů. Dává nám jistotu, že po zimě přijde zase jaro, po výdechu nádech, po novu úplněk... Jistotu v cykličnost, v proměnu, v život.

Kalendář Kola roku 2023:

V tuto chvíli neplánuji žádnou akci. Pokud se to změni, napíši s předstihem :).
Děkuji za pochopení.
Kateřina

 

Akce z minulých let naleznete zde

| Akce

IMBOLC 2023

IMBOLC 2023

Imbolc je svátkem předjaří, kdy se semínka pod sněhem začínají pomaličku probírat k životu. Ještě nemohou být moc aktivní, ale už ví, že za chvíli přijde jejich čas a budou se moci vrhnout do víru života a vyrůst.

Semínko může být i naše vize pro tento rok a ani ony už se nemohou dočkat, až budou moci v plné síle přijít a ukázat se světu.

Celý článek.
| Akce

Pozvánka na Zimní slunovrat

Pozvánka na Zimní slunovrat

Nejdelší noc v roce, okamžik největšího ponoru do sebe, to vše je Zimní slunovrat.

Přináší s sebou možnost přerodu do nového. Jedná se totiž o pomyslné dno, ze kterého se můžeme vědomě odrazit a posunout se směrem za našemi vizemi.

Celý článek.
| Akce

Samhain 2022

Samhain 2022

Vděčnost k životu, obejmutí vlastní temnoty, transformace, práce s rody, spolutvoření...

Děkuji za hluboké setkání.

Celý článek.
| Akce

Pozvánka na Samhain

Pozvánka na Samhain

Samhain - oslava nového keltského roku s sebou přináší možnost nechat odejít vše staré, aby se mohlo zrodit nové. Jeho tématem je také práce s rodem a podpora naší pozice v něm s uctěním všech předků.

Českou verzí jsou Dušičky a například v Mexicu slaví Den mrtvých, o němž pojednává silný, animovaný film Coco.

Vždy se ale jedná o období, kdy se stírají hranice mezi neviditelným a viditelným světem, a je tak možné nahlédnout do některých témat hlouběji.

Celý článek.
| Akce

Podzimní rovnodennost 2022

Podzimní rovnodennost 2022

Letošní oslava byla jemná, hravá ale přitom hluboká a pevná....a já si moc cením všech, kteří dorazili a prožili se mnou tyto protiklady naplno :).

Sestoupily jsme do hlubin Země, kde jsme předali poděkování za hojnost života na Zemi i za všechny naše osobní zkušenosti tohoto roku...

Celý článek.
| Akce

Pozvánka na Podzimní rovnodennost

Pozvánka na Podzimní rovnodennost

Tento svátek je zaměřený na živel země a je spojený s oslavou celé úrody, kterou nám letošní rok nabídl.

Je také čas zasít nová semínka do dalšího roku a připravit se na vstup do temnější poloviny roku, jelikož během rovnodennosti (letos přesně 23.9.) se vyrovnává délka dne a noci a postupně bude převažovat noc.

Celý článek.
| Akce

Lammas 2022

Lammas 2022

Krásné, uvolněné setkání v ženském kruhu, který se spojil jemnou ale pevnou silou a podpořil každou v něm.

Jsou chvíle, kde mě baví jen pozorovat to, co se tvoří a během tohoto setkání to takto plynulo po celou dobu.

Tentokrát navíc ve velkém teepee, které nám vytvořilo jedinečný prostor a připomnělo nejen prázdninové tábory.

Celý článek.
| Akce

Pozvánka na Lammas a Lví brána

Pozvánka na Lammas a Lví brána

Lammas neboli dožínky je svátek hojnosti Země, bohyně Matky a vděčnost za vše, co v letošním roce můžeme sklidit.

Portál Lví brány nám nabídne se v našich tématech posunout silnou vírou Lva. Tento portál, oslavovaný prý již ve starověkém Egypta, má svůj vrchol 8.8., takže budeme mít čas do té doby ještě vše zintegrovat :).

Celý článek.
| Akce

Letní slunovrat 2022

Letní slunovrat 2022

Oslava příchodu léta, živlu vody a nejjasnějších slunečních dnů v roce, to vše až do Svatojánské noci jsou úžasné magické dny spojené s Letním slunovratem.

Celý článek.
Celkem: 69
|< << 1 2 3 4 5 6 7 >> >|