SVĚTLOZEMĚ Harmonizační terapie

Harmonizační terapie

Harmonizační terapie je název, který jsem použila, abych spojila všechny mé terapeutické aktivity, které využívám pro pomoc lidem k nalezení vlastní životní rovnováhy a zdraví.

Jednotlivé části mého terapeutického přístupu jsem nasbírala skrze své vzdělání (magisterský obor Učitelství tělesné výchovy a francouzského jazyka, bakalářské studium Fyzioterapie, fyzioterapeutické kurzy a praxe), řadu přednášek, seminářů, setkání s různými lidmi z celého světa a hlavně díky vlastním zkušenostem a prožitkům.

Harmonizační terapie v sobě nese tyto prvky, které používám podle individuální potřeb:

 • přímá osobní komunikace o problémech a prožitcích
 • fyzioterapie a fyzická práce s tělem
 • individuální fyzická cvičení
 • psychosomatické souvislosti a podpoření komunikace s vlastním tělem
 • práce s emocemi a porozumění jejich významu
 • kraniosakrální biodynamika
 • energetická práce a cvičení
 • harmonizace čakrového systému
 • práce se sny, vizualizační a meditační techniky
 • šamanské techniky a práce s živly, rostlinami a krystaly
 • pomoc při hledání cesty k vlastní podstatě, síle, zdraví a potenciálu

Pro koho jsou terapie určeny

Nemám žádné speciální zaměření, takže terapie jsou pro ty, co se rozhodnou přijít. Ať už vás přivolá bolest v těle, psychická nerovnováha, opakující se sen, vyčerpání, náročná životní situace, nebo jen pocit, že chcete přijít, jste zváni.

A pokud si nejste jisti, zda právě Vám mohu pomoci, neváhejte mě kontaktovat a já Vám sdělím svůj názor s možnostmi řešení Vaší situace.

Ráda pracuji také s těhotnými ženami, kde dochází k harmonizaci nejen u matky, ale podporujeme také miminko a jeho příchod na svět.

S dětmi pracuji od čtyř let, mladší jen po předchozí konzultaci problémů.

Terapie jsou vedeny v češtině, angličtině a francouzštině.

Cena terapie

Úvodní konzultace bez terapie/* 30 - 60 minut 300 - 600 Kč
Úvodní harmonizační terapie 90 - 150 minut 1800 - 2200 Kč
Další harmonizační terapie 30 - 120 minut 500 - 1500 Kč
(nebo dle individuální domluvy)

/*Úvodní konzultace bez terapie je určena pro klienty, kteří chtějí zkonzultovat své problémy a najít, jaký typ terapie jim může pomoci.

Konzultace přes skype nebo telefon jsou možné až po první osobní konzultaci.

Pokud cítíte, že by Vám mé služby mohly pomoci, a jediné, co Vám brání přijít, je Vaše současná finanční situace, napište mi prosím Váš příběh do emailu katerina@svetlozeme.cz a domluvíme se individuálně.

Cena terapie dětí

Harmonizační terapie dětí 30 - 60 minut 300 - 600 Kč


Pokud cítíte, že by Vašemu dítěti mé služby mohly pomoci, a jediné, co Vám brání přijít, je Vaše současná finanční situace, napište mi prosím Váš příběh do emailu katerina@svetlozeme.cz a domluvíme se individuálně.

Platební údaje

IČO: 04301757
Číslo účtu: 2800946485/2010

Objednání na terapii

Terapie probíhá v Jablonci nad Nisou, Podhorská 3 v 1.patře. Konkrétní termín si objednejte přes email katerina@svetlozeme.cz nebo sms na telefonním čísle +420 777 286 612. V případě akutních obtíží volejte na +420 777 286 612.

Po osobní domluvě nabízím i víkendové termíny.

| Harmonizační terapie

Příběh o setkání vnitřního muže a ženy

Příběh o setkání vnitřního muže a ženy

Co se týká partnerství, věřím tomu, že každý v sobě máme obsažené obě části, svého vnitřního muže a svoji vnitřní ženu. A často (nebo vždy?) se odraz tohoto vnitřního nastavení ukazuje v tom, co zažíváme v realitě. Takže pokud se nám vztahy v životě nedaří, anebo se opakují se stejnými problémy pořád dokola, možná nastal čas podívat se do sebe. Vnitřního muže a ženu můžeme tedy chápat jako symboly, které nám pomáhají hlouběji prozkoumat vnitřní nastavení našich reálných vztahů.

Při včerejší konzultaci jsme se s klientkou, která touží po rovnocenném partnerství už dlouhou dobu, rozhodly tuto cestu do vnitřního nastavení zrealizovat a v „meditaci" jsme zavolali jejího vnitřního muže a ženu:

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Co je to kraniosakrální biodynamika

Co je to kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika je terapeutická metoda, která používá jemných hmatů a relaxaci k podpoření těla v jeho schopnosti se léčit a harmonizovat.

Během terapie dochází k postupnému uvolnění fyzických, emocionálních a energetických blokád.

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Dýchejte pro život

Často pracuji s klienty s jejich dechem. Většinou ho využíváme pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému tedy svalů, které mají za úkol držet náš trup pohromadě. Pokud nám tyto svaly dobře pracují a správně dýcháme, můžeme své tělo ochránit například před bolestmi zad, kýlou nebo výhřezem plotýnky.

O tom ale dnes psát nechci, protože na téma využití dechových cvičení ve fyzioterapii, psychoterapii, relaxaci a meditaci bylo napsáno mnoho knih.

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Rozdíl v kraniosakrální osteopatii, terapii a biodynamice

Rozdíl v kraniosakrální osteopatii, terapii a biodynamice

Ve 30. letech 20.století začal dr. Sutherland vyučovat své kolegy osteopaty, metody, které objevil (viz předchozí článek). Ze začátku byla jeho práce oficiální osteopatií odmítána, protože nebyla v souladu s tradičními lékařskými představami, ale díky velkému počtu klinických úspěchů se ve 40. letech otevřel první postgraduální kurz „Osteopatie v kraniální oblasti" pod vedením dr. Sutherlanda. S postupem času se tato metoda začala nazývat KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIÍ.

Celý článek.
| Harmonizační terapie

Historie vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky

Historie vzniku kraniosakrální terapie a biodynamiky

Začátkem dvacátého století Wiliam Garner Sutherland (viz fotografie), student posledního ročníku osteopatie, zkoumal kosti lebky a švy, které je spojují.

„Bylo to, jako by mě zasáhl blesk.“ popsal myšlenku, která se stala základem kraniosakrální terapie. Při pohledu na švy ho napadla podobnost s rybími žábrami a tak i myšlenka, že i švy na lebce mohou být určeny k nějakému druhu dýchání.

Celý článek.
Celkem: 5